(Input adsense code here)

Alpy zasahují do zemí Švýcarska, Rakouska, Itálie, Francie a Slovinska. Přes léto jsou navštěvovány především pro turistiku, cyklistiku a horolezectví, přes zimu jsou navštěvovány lyžaři především díky nekonečným sjezdovkám, delším sezónám, okouzlující krajině a nočnímu životu. Dříve byli Alpy navštěvovány z velké většiny horolezci, to se ale v posledních desetiletích změnilo. Užít si dovolenou v Alpách můžeme i daleko levnější než dříve, díky využití slevy na pobyty na horách.

Nejznámější lokality v Alpách

Lyžování v Alpách si můžeme dopřávat celoročně díky ledovcům, pokud chceme navštívit neledovcový areál, sezóna začíná od prosince do března. Mezi oblíbená střediska patří například francouzské Alpy, Val d´Isere. Tato lokalita je vhodná i pro začátečníky, jezdí sem často školy, kde se některé děti učí teprve lyžovat. Švýcarské Alpy – Verbier, mají v Alpách nejstrmější svahy. Rakouské Alpy Lech mají zase mnoho sjezdovek, i zde najdeme mnoho lyžařských škol.

Švýcarské Alpy St. Moritz se chlubí sjezdovkami vhodnými pro už zkušené lyžaře, naopak zde jsou také svahy s lyžařskými sjezdovkami pro začátečníky, včetně lyžařských škol. Rakouské Aply St. Anton má přes 250 kilometrů upravených sjezdovek, které jsou vhodné pro zkušené lyžaře.Francouzské Alpy La Grave jsou oblíbenou lokalitou profesionálních a velmi zkušených lyžařů. Pro lyžování v této lokalitě je nutné najmout si průvodce, abychom se vyhnuli veškerému případnému nebezpečí, to platí i pro nejšpičkovější lyžaře.

Dovolená na horách se slevou

Například Rakouské Alpy Zell am See jsou známé jako rodinná destinace, mají 150 kilometrů sjezdovek a mnoho škol lyžování. Alpy jsou známé také svou kuchyní a přepychem. Můžeme zde najít nejluxusnější a nejoblíbenější restaurace s výborným hodnocením hvězdiček. Nejlepším jídlem jsou známé Italské Alpy – Cortina, v jejíchž nejoblíbenějších restauracích je opravdu nutné dělat si rezervaci dopředu. Chceme-li udělat radost svým blízkým, můžeme slevy na pobyty na horách darovat jako překvapení k jakékoli příležitosti. Dovolená na horách se slevou je ideálním tipem na dárek!

Leave a Reply:

You must be logged in to post a comment.