(Input adsense code here)

Každá země, kterou navštívíme, má své kouzlo a nalezneme místa, která se nám vryjí do srdce nastálo. Letní dovolenou vybíráme bezmála i několik měsíců dopředu, od své dovolené totiž očekáváme jen to nejlepší a to ať už se jedná o kvalitní odpočinek, výbornou zábavu, vyžití pro děti, veškeré druhy sportů či objevování památek a historie měst. Chceme-li ušetřit dlouho střádané finance, můžeme využít slevy na pobyty u moře.

Itálie je dlouhodobě cílenou destinací, kam každým rokem vyjíždí mnoho dovolenkářů. Najdeme zde nejkrásnější písečné i kamenité pláže na Elbě, Sicílii i Sardínii. Když se řekne Kalábrie, Řím, Vatikán, každý z nás ví, kde tato kouzelná místa najdeme. Kalábrie patří do zemí vína, odkud pocházejí ty nejlepší odrůdy a italské víno samotné. Mezi známé Italské vína patří Ciro, Ciri Rosso, Ciro Rosseto, Ciro Bianco, Gravello a Magno Megonio. Celkově patří francouzská, česká a italská vína k nejlepším a nejznámějším na trhu.

Památky a historická místa

Řím je proslulé hlavní město plné historie, které je poslední léta cílem zamilovaných i celých rodin. Město je romantické a získá si každého už při první návštěvě. Město bylo vybudováno v roce 753 před našim letopočtem, dnes je zapsáno na seznam kulturního dědictví a památek UNESCO. Mezi nejžádanější památky patří takzvané koloseum, což je nejstarší antické divadlo. Itálie je také proslulá svou kuchyní ala těstovin, velkolepými festivaly, například v Benátkách či potápěním.

Benátky jsou známé svými zatopenými kanály, kterými se dopravujeme na lodích, krásnými romantickými večeřemi v tomto místě, nebo již zmíněnou Benátskou nocí, kdy se nosí proslulé Benátské masky. Novou dopravní atrakcí zde najdeme takzvaný People mover. Jedná se o nadzemní kolejovou dopravu, která převáží do Benátek až 3000 lidí denně. Trasa je dlouhá 857 metrů a z Tronncheta do Piazalle Roma se dostaneme za celé 3 minuty. Jako romantické překvapení pro svou drahou polovičku můžeme slevy na pobyty u moře využít jako dárek.

Leave a Reply:

You must be logged in to post a comment.