(Input adsense code here)

Cílem mnoha turistických cest jsou místa, která mají ve svém srdci termály a wellness. Místa jsou romantická, krásné prostředí láká nejen milence, oblíbené jsou také krásné zahrady a kolonády. Historie termálních lázní, odpočinku a wellness sahají až do starověkého Egypta i Říma. Později byly lázně oblíbené také u známých osobností jako byl například Beethoven, Bach, Božena Němcová, Antonín Dvořák, Ema Destinová, Franz Kafka, Friedrich Nietzche, Mark Twain a mnoho dalších.

Dnes si můžeme dopřát relaxaci ve wellnes a termálech za daleko levnější ceny a to také díky slevám na wellness pobyty. Procedury mají příznivý vliv na celkový organismus, ale také na psychiku. Psychický vliv se odráží především na kvalitě spánku, poruše nespavosti, ale také jsou vhodné proti stresu a jako prevence nemoci. Z fyzického hlediska procedury pomáhají detoxikaci těla, hydrataci, uvolnění zablokovaných stalů, jejich regeneraci, zpevnění a zjemnění kůže, a mnoha dalšího.

Nechme se hýčkat

Mezi klasické procedury patří masáže, peelingové kůry, celotělové zábaly a veškeré druhy lázní. Od každého si můžeme vybírat z mnoha variant. Mezi oblíbené masáže patří masáž lávovými kameny, která má už dlouhá staletí svou tradici, ajurvédská masáž, která je starou indickou medicínou je známá více než 5000 let. Dále můžeme vyzkoušet medovou masáž, čokoládovou masáž, sportovně relaxační masáž, baňkování, celotělová masáž, nebo také bodová masáž šíje, nohou či rukou.

Do wellness, lázní i termálů se jezdí především za relaxací a zdravím. Mnoho lidí zde má cestu po operaci, na rehabilitace, nebo zde jezdí například také ženy, které nemohou otěhotnět. Dále zde můžeme čas strávit v sauně, na cvičeních, jako je například jóga, pilates, nebo fitness s trenérem. Dále také aromaterapie, nebo jiné terapie. Volný čas se dá kombinovat s turistikou, veškerými sporty, kulturou i dalšími aktivitami. Slevy na wellness pobyty můžeme darovat tak k Valentýnu, nebo dalším příležitostem.

Leave a Reply:

You must be logged in to post a comment.