(Input adsense code here)

Sharm El Sheikh je jedno z nejkrásnějších letovisek Egypta a patří také k těm nejlepším potápěčským lokalitám světa, díky svým nádherným korálovým útesům, bohatému podmořskému životu a vynikající viditelnosti. Plánujete- li nevšední dovolenou plnou sportu i příjemné relaxace na plážích Egpyta, pak je pro vás dovolená v Sharm El Sheikh, kterou máte se srovnávačem zájezdů New Travel.cz na dosah ruky, jako stvořená!

První věc, která vás na Sharm El Sheikh jistě zaujme, jsou nejen zdejší moderní hotelové komplexy, ale zejména dlouhé bělostné pláže pokryté jemným pískem, průzračné moře a také blankytné nebe se zářícím sluncem, díky němuž je dovolená v Sharm El Sheikh jedinečným zážitkem. Dalším lákadlem tohoto letoviska jsou také jeho slavné sirné prameny, které mají pozitivní účinky na nejrůznější druhy onemocnění, ať už kůže či kloubů.

Nejlepší lokality pro potápění v Sharm El Sheikh

Letovisko Sharm El Sheikh se rozkládá v délce několika kilometrů podél jižního pobřeží Sinajského poloostrova u Rudého moře a díky tomu se zde nachází celá řady vynikajících lokalit pro potápění, které jsou vhodné pro začátečníky, stejně jako pro zkušené potápěče. Mezi nejkrásnější potápěčské lokality Sharm El Sheikh patří bezesporu národní park Ras Mohamed rozkládající se na ploše více než 480 km2, v němž se nachází jedna z nejkrásnějších světových potápěčských lokalit, Shark Reef, která je ideálním místem pro pozorování pestrobarevných rybek i nejrůznějších mořských živočichů.

Mezi další zajímavé lokality pro potápění v Sharm El Sheikh patří bezesporu Tiranské ostrovy nabízející nádherný útes Jackson Reef, kde můžete pozorovat nejen mořské želvy a hejna drobných rybek, ale také slavný vrak lodi Lara a ohnivě rudé korály.

Kurzy potápění

Díky vynikajícímu turistickému zázemí a velkému množství nejrůznějších škol potápění, je potápění v Sharm El Sheikh dostupné nejen pokročilým milovníkům potápění, ale také naprostým začátečníkům, pro něž jsou připraveny ponory do menších hloubek, kde lze spatřit nejen bohatý podmořský život Rudého moře, ale také rozsáhlé korálové útesy. Pro zkušenější potápěče jsou připraveny obtížnější ponory do větších hloubek s prohlídkou podmořských jeskyní a vraků potopených lodí.

Leave a Reply:

You must be logged in to post a comment.