(Input adsense code here)

Máte rádi Řecko a rádi byste prožili krásnou dovolenou plnou zábavy, ale také odpočinku a kultury na malebném řeckém ostrově? Pak vyrazte na Krétu, pátý největší ostrov Středozemního moře a zároveň největší ostrov Řecka, který v sobě snoubí krásu a klid osamocených pláží, stejně jako ruch a bohatý noční život některých letovisek a samozřejmě také bohatou historii, jejíž kořeny sahají hluboko do historie.

Díky této bohaté historii můžete na Krétě spatřit celou řadu unikátních památek, které jsou skvělými ukázkami nejen řeckého, ale také římského umění skvěle se doplňující s největším lákadlem tohoto ostrova jsou dlouhé písečné pláže linoucí se podél celého pobřeží, kde jsou místy přerušovány skalnatými útesy, o něž se tříští vlny příboje. Využijte aktuální zájezdy na Krétu a užijte si skvělou letní dovolneou!

Památky Kréty

Nejznámější památkou Kréty je bezesporu palác Knossos nacházející se nedaleko hlavního města Heraklion, který byl znám jako místo, v němž držel král Mínos v zajetí bájného Minotaura. Podle legendy měl být Minotaurus uvězněn v labyrintu, a pokud navštívíte tento palác, pochopíte, proč byla právě tato stavba řeky považována za onen labyrint. Nachází se zde stovky rozličných chodeb a bezpočet komnat, v nichž je opravdu snadné zabloudit.

Další známou památkou, která stojí na Krétě za vidění, je palácový komplex Faistos, z nějž se vám naskytne jedinečný rozhled do okolní krajiny, zejména na horu Ida a Mesarskou pláň. Po návštěvě těchto dvou paláců můžete navštívit další palácový komplex Malia, který však není tak honosný jako Knossos či Faistos nebo archeologická naleziště Agia Triada a Gortys.

Nejkrásnější letoviska Kréty

Dovolená na Krétě láká každým rokem stále více turistů, kteří přijíždějí poznat její kulturní krásy, ale také jedinečnou atmosféru, která je ideální pro strávení příjemné dovolené na dlouhých písečných plážích. Díky velké rozloze a dlouhému pobřeží nabízí Kréta velké množství nejrůznějších letovisek nabízejících klidnou relaxaci i bujarou zábavu. Je jen na vás, které letovisko zvolíte.

Jestliže plánujete rodinnou dovolenou s dětmi, pak se vydejte do letovisek Agia Pelagia, Bali či Panormo, kde si můžete užívat vodní radovánky v poměrně mělkém moři a nádherné přírodě, kterou doplňují bělostné řecké stavby. Dáváte- li však přesnost spíše živějším letoviskům, pak jsou pro vás výbornou volbou Adelianos Kampos, Agios Nikolaos, Elounda, Hersonissos a Stalida.

Leave a Reply:

You must be logged in to post a comment.