(Input adsense code here)

Účetní mají mnoho povinností, z nichž některé se mohou lišit v závislosti na situaci. V některých postačuje účetní firmě předat pouze jednou za kvartál či rok podklady pro vedení účetnictví a odborná firma vše zpracuje. V každém případě, práce se obvykle skládá z organizování a sledování příjmů a výdajů firmy.
Účetnictví zachycuje operace v chronologickém sledu, veškeré platby či příjmy firmy udržuje v pořádku a knize účtů. Je to podklad pro firmu i pro daňové přiznání či kontrolu finančního úřadu. 

Dobré vedení účetnictví přímo přispívá k růstu společnosti, např. pokud si budete chtít na podnikání vypůjčit, musíte mít dobré účetní záznamy. Věřitelé budou očekávat, že se na něj podívají a analyzují solventnost a obraty před poskytnutím půjčky. To samé a v mnohem větší míře Vás čeká např. v případě, že byste chtěli svoji firmu v budoucnosti prodat. Firmy také používají účetní souhrny ke sledování splnění svých předpokládaných hrubých zisků atd. Pokud ne, je možné zvětšit ceny či jinak reagovat.

Mnoho majitelů zaměstnává účetního nebo velkou profesionální firmu, aby se o vedení účetnictví starala. Ale někteří si tento luxus dovolit nemohou. Poté si vedou účetnictví sami nebo případně zvolí malou profesionální firmu, která jim účetnictví kompletně zpracuje. Jednou z takových firem je i Ing. Pavel Kříž, který pomáhá mnoha firmám z okolí Benešova.

Leave a Reply:

You must be logged in to post a comment.