(Input adsense code here)

Už vás nebaví platit bankovní poplatky? Zajímal by vás osobní účet zdarma u banky? Abyste nemuseli platit vůbec žádné poplatky, nebo alespoň co nejméně? Jaké bankovní účty bez poplatků jsou vlastně v současné době v ČR k dispozici?

Asi to všichni znáte. Máte svůj osobní účet v bance, každý měsíc vám tam chodí peníze, máte tam svoje úspory. A každý měsíc vám banka z těchto peněz něco strhne. Poplatky za vedení účtu, poplatky za výběr z bankomatu, poplatky za výpisy, za trvalé příkazy k úhradě a mnoho dalších poplatků. Místo toho, aby byla banka ráda, že jí dáváte svoje peníze, tak po vás ještě požaduje neustále nějaké poplatky. Jak se tomu vyhnout? Řešením je bankovní účet zadarmo.

Ještě nedávno by to byla utopie. Všechny velké banky v ČR jako Česká spořitelna, Komerční banka, ČSOB nebo GE Money Bank požadovali pravidelné poplatky za vedení bankovního účtu. Vše se ale začalo měnit. Jako první nabízela „bankovní účet“ dnešní FIO Banka. V té době to ale ještě byla „jenom“ družstevní záložna a tak nemohla zájemcům o bankovní účet nabízet všechny služby. Další „banka zdarma“ byla mBanka. Ta jako první banka nabídla běžný bankovní účet bez poplatků.

V dnešní době je pak nabídka bankovního účtu kde nemusíte platit žádné pravidelné poplatky za vedení účtu mnohem větší. Je to především FIO Banka v současné době již plnohodnotná banka se všemi zárukami a garancemi pro banky), dále pak již zmiňovaná mBanka. Z nových nabídek je to pak především ZUNO banka, AIR banka, nebo EQUA banka a několik dalších.

Jediné čemu se asi nikde nevyhnete, jsou některé poplatky – například za výběr z bankomatu. U některých bank sice máte výběr z vlastních bankomatů banky zdarma (nebo alespoň několik prvních výběrů v rámci jednoho měsíce), za výběr z cizího bankomatu ale musíte platit snad u každé banky. To samé pak platí i pro operace v hotovosti na přepážce nebo třeba pro platby do zahraničí.

Leave a Reply:

You must be logged in to post a comment.