(Input adsense code here)

Hlídání dětí je v dnešní době využíváno čím dál častěji. Doba si žádá plné pracovní nasazení a budování si kariéry dlouhý čas – ať na pozici manažera či běžného řadového pracovníka. Služba jako taková vznikla již před dlouhou dobou v USA a Velké Británii, odkud k nám dorazil pracovní název pro pečovatelky, chůvy, opatrovnice atd. , dnes již všeobecně známý jako au-pair. Zpočátku šlo o využívání zejména na krátkodobé potřeby. Večerní hlídání dětí při návštěvě divadla, firemní večeři nebo rodinné oslavě, postupně se začala služba stávat běžnou součástí života rodin a z pár hodin ve večerním čase se stala plnohodnotnou prací pro studentky, matky na MD či profesionální ošetřovatelky a zdravotní sestry. Hlídání se tak začalo využívat celodenně a v této podobě existuje spousta možností, jak si službu objednat, i v České republice.

Pokud zvažujete objednat si hlídání dětí na pravidelné časy v pracovním týdnu, můžete využít služeb několika společností podnikajících v tomto oboru, které lze vyhledat pod různými klíčovými slovy na známém vyhledávači Seznam.cz. Služby i ceny jsou rozdílné, všeobecně se pohybují od 100,- Kč do 200,- Kč za každou hodinu odvedené práce. Do pravidelných služeb se automaticky řadí i vyzvedávání dítěte ze školky, školy, nebo zájmového kroužku. Samozřejmostí pak jsou vycházky venku, krmení a případné večerní hlídání spojené s uspáním přímo pečovatelkou tak, aby měla maminka či tatínek čas sami pro sebe. Každá společnost klade důraz na jiné přednosti pracovníků, standardem je však kurz první pomoci, ověřené reference a zkušenosti s dětmi všech věkových kategorií a přítomnost pracovníků na všech odborných seminářích, které některé větší agentury sami pořádají.

V případě potřeby nepravidelného – nárazového hlídání dětí, kdy potřebujete službu využít do pár hodin od zavolání do některé z agentur, se nám šíře výběru ztenčuje. Všeobecně lze říci, že expresní službu hlídání dětí Vám odborně a s reálnou dostupností do např. 3 hodin od zadání požadavku zajistí 3 největší společnosti v České republice, které se specializují na působnost v Praze, Brně a Ostravě – tedy největších městech s největším počtem obyvatel na m2. Služba expresního hlídání je tak reálně dostupná pouze ve výše uvedených městech. Hlídání pak zajistí vybraná pečovatelka přímo pracovníky dotyčné agentury, kteří Vám do telefonu, případně emailem, podají detailní informace o jejím vzdělání, zkušenostech a referencích, které si za dobu spolupráce s dotyčnou společností stačila nashromáždit.

Mnohé firmy nabízejí také množství doplňkových služeb. Za všechny budu jmenovat 2 nejzajímavější – možnost rezervace příchodu vybrané pečovatelky do stanovené doby. V praxi služba zajišťuje příchod profesionální chůvy do několika hodin v závislosti na tom, jak rychle očekáváte, že budete službu potřebovat. Využití je zejména pro rodiny, kde se často mění denní či noční program a potřebují mít k ruce někoho, kdo jim operativně (velmi rychle) zajistí profesionální hlídání vždy se stejnou pečovatelkou. Více informací lze získat u společnosti Imimi Babysitting. Druhou zajímavou doplňkovou službou je průvodce prvním hlídáním, kde se dozvíte veškeré potřebné informace, pokud si hlídání dětí objednáváte poprvé a potřebujete se dozvědět více o tom, jak postupovat v takové situaci. Průvodce Vás seznámí s administrací služby, způsobem objednání, cenách a pracovnicích dané firmy. Průvodce naleznete na specializovaném serveru o hlídání dětí.

 

 

V článku byly použity odkazy na společnost specializující se na profesionální hlídání dětí v Praze, Brně a dalších městech středočeského kraje.

Leave a Reply:

You must be logged in to post a comment.