(Input adsense code here)

Interiéry ze sádrokartonu v Brně

Přejete si upravit svůj byt, dům nebo potřebujete zrekonstruovat kancelářské prostory? Ke splnění vašich představ a plánů mohou přispět také Sádrokartonáři Brno. Hlavním účelem sádrokartonových příček je rozdělení a rozčlenění vnitřního prostoru. Sádrokartonové příčky dnes mohou velmi lehce a hlavně kvalitně nahradit zděné stěny a přitom působí velmi vkusně a moderně. Splňují estetické i stavební požadavky, mají nízkou hmotnost a výstavby je velmi rychlá. Sádrokartonové příčky jsou nenosné dělící konstrukce, které oddělují jednotlivé prostory v budově. Jejich použití odpovídá současným trendům. Montáž sádrokartonu je velmi jednoduchá a nenáročná.

Sádrokartonové desky se vyrábějí ze sádry, papírových vláken a různých minerálních přísad. Materiál na sádrokartonové desky je hygienicky nezávadný, má překvapivě vysokou odolnost proti ohni a dá se lehce zpracovat i povrchově upravit nářadím (používaným pro sádrokarton). Sádrokartony vynikají svými mechanickými vlastnostmi a nízkou hmotností. Konstrukce sádrokartonových desek se vyznačuje vysokou pevností a stabilitou (díky vloženým papírovým vláknům).

Použití sádrokartonu

Použití sádrokartonu je univerzální. Různé sádrokartonové příčky mohou plnit nejen funkci stavební (rozdělení prostoru), ale i vytvářet účinnou zvukovou, tepelnou nebo protipožární izolaci. Sádrokartony lze využít také na předsazené stěny, podhledy, úpravu podkroví nebo na vytvoření suchých podlah. Zkušení sádrokartonáři z Brna, kteří provádí sádrokartonářské práce, dokáží vytvořit sádrokartonové interiéry přesně podle vašich představ.

Postup při montáži sádrokartonové příčky

Vlastní dělící příčku tvoří nosná kovová konstrukce, která je obložená sádrokartonovými deskami. Desky lze řezat přímočarou pilou a konstrukční profily se upravují na míru nůžkami na plech. Na profily se nejprve nalepí těsnící páska. Příčka se nejprve vyměří a její tvar a poloha se pomocí značkovací šňůry označí na podlaze. Pomocí vodováhy se poloha příčky přenesea označí na nosné zdi a stropní konstrukci.

Konstrukce příčky

Kovové profily se pečlivě upevní pomocí hmoždinek na podlahu a strop přesně podle značení a umístí se mezi ně spojky.

Sádrokartonové desky

Na profily se pomocí speciálních zápustných šroubů k rychlé montáži upevní sádrokartonové desky o tloušťce minimálně 12,5 mm.

Zadní strana sádrokartonové příčky

Podle požadované tloušťky dělící stěny lze použít profily o hloubce 50, 75 a 100 mm. Druhá strana sádrokartonové příčky se obkládá stejným způsobem. Mezi profily lze vložit tepelná a zvuková izolace.

Kabely a jejich zapojení

Otvory vyražené v kovových profilech se otevřou a provlékne se jimi elektrické vedení. Pro vypínače a zásuvky se používají elektrokrabice do dutých stěn.

Spáry sádrokartonové příčky

Zkosené spoje mezi jednotlivými deskami se vyplní těsnícím tmelem na spáry, spára se vyrovná a nechá zaschnout.

Hrany sádrokartonové příčky

Na boční plochu dělící příčky se nasadí samolepící zaoblený plastový profil, aby hrana nebyla příliš ostrá a stěna byla kompaktní.

Plocha sádrokartonové příčky

Před nátěrem nebo nanášením omítky se musí celá plocha hotové sádrokartonové příčky vystěrkovat a nechat dokonale vyschnout.

Sádrokartony v Brně a v Jihomoravském kraji

Kvalitně a rychle vám v regionu Brno a Jihomoravský kraj namontují sádrokarton zkušení Sádrokartonáři Brno. Na jejich internetových stránkách je možné poslat zdarma nezávaznou poptávku nebo si lze vyžádat návštěvu sádrokartonáře telefonicky. Sádrokartonáři Brno provádí odbornou montáž sádrokartonových příček, podhledů, stropů a obkladů za velmi příznivé ceny.

Leave a Reply:

You must be logged in to post a comment.