(Input adsense code here)

Displeje a LCD panely pro notebooky

Velikost displeje, rozlišení a technologie podsvícení jsou hlavní parametry, které nalezneme v technických specifikacích. Displeje pro notebooky jsou vyrobeny z tekutých krystalů – anglicky liquid crystal display – proto bývají označovány zkratkou LCD nebo LCD TFT.

Náhradní díly pro notebooky LENOVO

Nejen displeje pro notebooky LENOVO, ale i jiné náhradní díly pro notebooky LENOVO, servis a opravy notebooků LENOVO poskytuje Servis notebooků Hradec Králové. Společně s klesající cenou nových notebooků úměrně klesá také cena náhradních dílů. Náhradní díly pro notebooky nakupuje Servis notebooků Hradec Králové z velké části přímo u výrobců a světových distributorů. Díky špičkovému vybavení servisních pracovišť probíhá notebook servis efektivně a s vysokou úspěšností, čímž trvale snižuje Notebook servis Hradec Králové své provozní náklady a vytváří prostor pro trvalý pokles cen servisních prací.

Velikost displeje

Velikost displeje určuje rozměry notebooku. Čím větší displej, tím větší a těžší notebook, ale také tím více prostoru na displeji pro pohodlnější práci.
Velikost displeje pro notebooky se udává v palcích (1 palec = cca 2,5 cm) a určuje délku úhlopříčky displeje. Klasické “velké” notebooky mají displej o úhlopříčce 15,4“ nebo 15,6“, případně 14″.
Velkým hitem jsou v poslední době mini-notebooky s displejem o rozměru 10,1“. Mini notebooky jsou malé, lehké a dobře se nosí, ale pozor – jsou vybaveny výrazně slabšími procesory, menšími disky a malou pamětí a jsou tedy výrazně méně výkonné než klasické notebooky. Zajímavým kompromisem mezi velikostí a mobilitou mohou být notebooky s 13,3“ displejem.
Vždy je potřeba se zamyslet nad tím jak budete notebook využívat – pokud jej přenášíte málo, volte 15“. Pokud víte, že s ním budete cestovat hodně, zvažte menší rozměr – 14“ nebo 13“.

U notebooků se prosadily širokoúhlé verze s poměrem stran 16:10 nebo 16:9. Se starším poměrem stran 4:3 se tak setkáme jen zcela výjimečně nebo u externích monitorů. Poměr 16:10 je častější u “kancelářských” notebooků, pro domácí použití se více prosazuje širokoúhlý “filmový” formát 16:9.

Rozlišení displeje udává počet obrazových bodů (tzv. pixelů) na displeji. Čím větší rozlišení (více bodů), tím lépe, tím více informací displej zobrazí. Notebooky pro domácí použití s úhlopříčkou 13,3″-15,6″ palců mívají nejčastěji rozlišení 1366 x 768. U kancelářských notebooků se setkáme s rozlišením 1280 x 800, 1440 x 900 až k 1920 x 1200. Mini-notebooky s úhlopříčkou 10“ mají obvykle rozlišení 1024 x 600.

Servis notebooků Praha provádí opravy pro tyto notebooky LENOVO

 • Servis notebooků Lenovo všech typů
 • Servis notebooků Lenovo ThinkPad
 • Servis notebooků Lenovo 3000 series
 • Servis notebooků LenovoPS/1 series
 • Servis notebooků Lenovo PS/2 series
 • Servis notebooků Lenovo Transnote
 • Podsvícení displeje pro notebooky

  Displej z tekutých krystalů sám o sobě žádné světlo nevydává, takže musí být podsvícen. Vývojově starší je podsvícení displeje pomocí katodových trubic (označováno jako CCFL, cold cathode fluorescent lamps, laicky lze přirovnat ke klasické zářivce).
  Za panelem s tekutými krystaly je umístěna jedna až dvě lampy, které generují světlo a zajišťují to, že displej notebooku „svítí“. Tato technologie je spolehlivá, levná a stále velmi rozšířená.
  Modernější je podsvícení displeje pomocí LED diod. LED podsvícení displeje je energeticky méně náročné, takže notebook vydrží na baterii déle. Displeje s LED podsvícením jsou také tenčí a lehčí a mají sytější a věrnější podání barev.
  Nevýhodou displejů s LED podsvícením je jejich vyšší cena, nicméně v noteboocích jsou stále běžnější a nahrazují starší systém.

  Lesklé nebo matné displeje

  Displej notebooku může být v lesklém nebo matném provedení. Manažersky laděné notebooky bývají matné (pracujete přes den pod zářivkami a nechcete, aby se v displeji zrcadlilo okolí), notebooky “na doma” bývají lesklé (světlo doma si můžete více regulovat a pro sledování filmů na notebooku je lesklý povrch příjemnější, stejně jako například u televize). Uživatelé většinou preferují lesklé notebooky a výrobci jim v tomto vychází svou nabídkou vstříc. Volba “lesklý” nebo “matný” je ale věcí vkusu každého uživatele.

  Servis notebooků Hradec Králové

  Ověřený, rychlý a kvalitní Servis notebooků Hradec Králové poskytne vašemu notebooku LENOVO skvělou péči. Servis notebooků Hradec Králové poskytuje veškeré pozáruční opravy notebooků LENOVO v Hradci Králové a v Královéhradeckém kraji. Jejich výhodou jsou dlouholeté zkušenosti servisních techniků, na skladě mají náhradní díly pro notebooky mnoha značek a moderní vybavení servisního pracoviště. V oblasti města Hradec Králové provozují také datové služby záchrana dat a obnova dat z poškozených datových nosičů.
  Servis notebooků zajistí odvoz notebooku do servisu ze kteréhokoli místa v Hradci Králové a okolních obcí. Servisní technici provedou vstupní diagnostiku notebooku, zašlou vám cenovou nabídku opravy a budete-li s ní souhlasit, notebook opraví. Po opravě vám notebook doručí zpět.

  Leave a Reply:

  You must be logged in to post a comment.